KOA Speer SR732BTTDR750F
Res Thick Film 1206 0.75 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
3 个月趋势:
+43.12%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.75ohm, 0.6124V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Current Sense Thick Film RES SMD 0.750ohms 1% 100PPM
Thick Film Current Sense Resistor, 1206, RoHS
KOA Speer SCT
RESISTOR, 0R75 1% 1206 0.25W; Power Rating:0.33W; Resistance:0.75ohm; Tolerance, Resistance:± 1%; Series:SR73; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Resistor Element Type:Thick Film; Voltage, Rating:1.81V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Case Style:1206; External Length / Height:3.2mm; Temp, Coeff, +:100ppm/°C; Temp, Coeff, -:100ppm/°C; Tolerance, +:1%; Tolerance, -:1%; Voltage Rating, DC:1.81V; External Depth:0.6mm; Temp, Op. Max:150°C; Temp, Op. Min:-55°C; Width, External:1.6mm