KOA Speer SR732BTTDR27J
Res Thick Film 1206 0.27 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
Farnell
KOA Speer SCT
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.51%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE Connectivity3-2176056-5
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.27 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-8RQJR27V
Res Thick Film 1206 0.27 Ohm 5% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP7-1622825-0
Smd Current Sense Resistors, Rl73 Series, 0.27 Ohm, 250 Mw, - 5%, 1.58 V, 1206 [3216 Metric]
PanasonicERJ-8BQJR27V
Thick Film Chip Res 1206 Low Ohmic 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8BQJR27V
Yageo GroupRL1206JR-070R27L
250mW Thick Film Resistors ±5% 270mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8RQFR27V
Res Thick Film 1206 0.27 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.27ohm, 0.3674V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 1/4WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors .27 OHM 5%
Res, 0R27, 0.33W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa SR732BTTDR27J
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR SR73 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.333W 1/3W 270mOhm ±200ppm/C