KOA Speer SR732BTTDR18J
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.18ohm, 0.3V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
KOA Speer SCT
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE ConnectivityRL73K2BR18JTD
Res Thick Film 1206 0.18 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R
TE Connectivity / AMP3-2176056-1
Fixed Resistor, Thick Film, 0.5W, 0.18ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8RSJR18V
Res Thick Film 1206 0.18 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±250ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8BSJR18V
Thick Film Chip Res 1206 Low Ohmic 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8BSJR18V
Yageo GroupRL1206JR-070R18L
250mW Thick Film Resistors ±5% ±600ppm/℃ 180mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8RSFR18V
SMD Current Sense Resistor, 0.18 ohm, ERJ8RS Series, 1206 [3216 Metric], 250 mW,1%, Thick Film
描述
1206 1/4WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors .18 OHM 5%
Thick Film Current Sense Resistor, 1206, RoHS
KOA Speer SCT
LOW RESISTANCE FC 1206 5%
.18 OHM 5% 1/3W