KOA Speer SR731JTTDR100F
Res Thick Film 0603 0.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
Newark
KOA Speer SCT
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+22.34%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ3BWFR100V
Res Thick Film 0603 0.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±150ppm/C Molded SMD Automotive Punched T/R
Res Thick Film 0603 0.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/°C to 150ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-L03KF10CV
Res Thick Film 0603 0.1 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupPT0603FR-070R1L
PT Series 0603 0.1 Ohm ±1 % 0.1 W ±200 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Res Thick Film 0603 0.1 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3BSFR10V
Res Thick Film 0603 0.1 Ohm 1% 0.25W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 0.1ohm, 0.1582V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
0603 1/10WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 0.1ohms 1% 250PPM
Res, 0R1, 0.25W, 0603, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Koa SR731JTTDR100F.
Thick Film Current Sense Resistor, 0603, RoHS
KOA Speer SCT
0603 (1608Metric) 0603 SR73 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.25W 1/4W 100mOhms ±200ppm/C