KOA Speer RN73H2ATTD2001B10
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
125mW Metal Film Resistors ±0.1% ±10ppm/℃ 2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RN73H FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±10ppm/C 2kOhm 0.125W 1/8W
RES, 2K, 0.1%, 0.125W, 0805, THIN FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 2kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%
RESISTOR, 2K OHM 0.1% 10PPM 0805; Power Rating:0.125W; Resistance:2kohm; Tolerance, Resistance:± 0.1%; Series:RN73H; Temperature, Operating Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Thin Film; Voltage, Rating:100V; Temperature ;RoHS Compliant: Yes