KOA Speer RK73H2BTTD75R0F
Res Thick Film 1206 75 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Upverter
Farnell
Future Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.27%
相关零件
PanasonicERJ-8ENF68R1V
Res Thick Film 1206 68.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0768R1L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 68.1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG1206F75R
Res Thick Film 1206 75 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG1206F68R
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Resistor Thick Film 1206 75 Ohm 1% 1/4 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 75R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD75R0F.
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 75Ohms ±100ppm/C
SMD Resistor 1206 75Ω ±1% 250mW ±100ppm/℃
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 1.6 x 0.6 mm Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 75 Ohm