KOA Speer RK73H1ETTP2704F
Res Thick Film 0402 2.7M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.14%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-06-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-072M7L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 2.7MΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-072M49L
Res Thick Film 0402 2.49M Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-072M55L
Res Thick Film 0402 2.55M Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Res Thick Film 0402 2.7M Ohm 1% 1/16W ±200ppm/C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
RK73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.7MOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2.7e+06ohm, 75V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 2M7, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP2704F