KOA Speer RK73H1ETTP1910F
Res Thick Film 0402 191 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
3 个月趋势:
-8.50%
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07191RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 191Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0402 191 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F180R
Res Thick Film 0402 180 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-07180RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-07180RL; 180 Ohm; 0402; 1 %; Thick Film
Res General Purpose Thick Film 0402 200 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F200R
Res Thick Film 0402 200 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 191Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 191ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 191R, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP1910F
0402 (1005Metric) 0402 RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 191Ohms ±100ppm/C
SMD Resistor 0402 191Ω ±1% 1/10W ±100ppm/℃