KOA Speer RK73H1ETTP18R0F
Res Thick Film 0402 18 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Upverter
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+55.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0718RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-0718RL; 18 Ohm; 0402; 1 %; Thick Film
TE ConnectivityCRG0402F18R
Res Thick Film 0402 18 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-0716R5L
RC Series 0402 0.063 W 16.5 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0402FR-0718R2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 18.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0402 18 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 16.9ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 18Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 18ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 18R, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP18R0F
0402 (1005Metric) 0402 RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 18Ohms ±100ppm/C