KOA Speer RK73H1ETTP1872F
Res Thick Film 0402 18.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Upverter
Newark
Future Electronics
3 个月趋势:
-36.71%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0718K7L
Res Thick Film 0402 18.7K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F18K
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 18kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-0720KL
Res Thick Film 0402 20K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0718KL
62.5Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 18K 0402 Chip Resistor Surface Mount Rohs
TE ConnectivityCRG0402F20K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 20000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res General Purpose Thick Film 0402 20.5k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
RK73H 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 18.7kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 18700ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES, SMT, 0402, 18.7K Ohm ,+/-1%, +/- 100ppm, Thk<CA
Res, 18K7, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP1872F
SMD Resistor 0402 18.7KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃