KOA Speer RK73B2ATTD244J
Res Thick Film 0805 240K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
相关零件
Res Thick Film 0805 240K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 240000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-07240KL
Res Thick Film 0805 240K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 220K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0805JR-07240KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 240000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
描述
250mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 240kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73B 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 240kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 240000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res, 240K, 5%, 0.25W, 0805 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2ATTD244J
SMD Resistor 0805 240KΩ ±5% 250mW ±200ppm/℃