KOA Speer RK73B1ETTP823J
Res Thick Film 0402 82K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
LKR
Farnell
Garrett
Verical
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.86%
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 82K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 82kOhm 0.063W 1/16W
PanasonicERJ-2GEJ823X
Res Thick Film 0402 82K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0402JR-0782KL
Res Thick Film 0402 82K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-2GEJ753X
Res Thick Film 0402 75K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0402JR-0775KL
Res, 75K, 0.063W, 50V, Thick Film, 0402 Rohs Compliant: Yes |Yageo RC0402JR-0775KL
描述
RK73B 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 82kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 82000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 82K, 0.1W, Thick Film, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP823J