KOA Speer RK73B1ETTP560J
Res Thick Film 0402 56 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
3 个月趋势:
-32.46%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 56 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2GEJ560X
Res Thick Film 0402 56 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-0756RL
Res Thick Film 0402 56 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ2GEJ510X
Res Thick Film 0402 51 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-0751RP
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 51ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402JR-1356RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 56ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 56Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 56ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RK73B 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 56Ohms 0.1W 1/10W
Res, 56R, 5%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP560J