KOA Speer RK73B1ETTP274J
Res Thick Film 0402 270K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
3 个月趋势:
-18.92%
相关零件
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 270kOhm 0.063W 1/16W
PanasonicERJ2GEJ274X
Yageo GroupRC0402JR-07270KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 270kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07270KL
Res General Purpose Thick Film 0402 270K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F270K
Res Thick Film 0402 270K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Yageo GroupAC0402FR-07270KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 270kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 270000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) 0402 RK73B 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 270kOhms ±200ppm/C
Res, 270K, 5%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP274J