KOA Speer RK73B1ETTP272J
Res Thick Film 0402 2.7K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Future Electronics
Farnell
Garrett
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-59.76%
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ2GEJ272X
Yageo GroupRC0402JR-072K7L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 2.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402JR-132K7L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2700ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupAC0402JR-072K7L
Res Thick Film 0402 2.7K Ohm 5% 0.063W(1/16W) 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AE
TE ConnectivityCRG0402F2K7
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 2.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 2.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 2.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2700ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 2K7, 0.1W, Thick Film, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP272J
Resistor, SMT, 0402, 2.7K Ohm, +/-5%, +/- 200ppm, Thk Fil<CA
RK73B Series 0402 2.7 kOhm ±5 % 0.1 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) 0402 RK73B 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 2.7kOhms ±200ppm/C