KOA Speer RK73B1ETTP241J
Res Thick Film 0402 240 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
3 个月趋势:
+40.82%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402JR-07240RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 240Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402JR-07240RL
PanasonicERJ2GEJ221X
Res Thick Film 0402 220 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-07220RL
Res General Purpose Thick Film 0402 220 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F240R
Res Thick Film 0402 240 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C SMD T/R
Res Thick Film 0402 240 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 240Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 240ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 240R, 5%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP241J
0402 (1005Metric) 0402 RK73B 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 240Ohms ±200ppm/C