KOA Speer RK73B1ETTP185J
Res Thick Film 0402 1.8M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Future Electronics
Farnell
3 个月趋势:
+189%
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ2GEJ185X
Res Thick Film 0402 1.8M Ohm 5% 1/10W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0402JR-071M8L
Res Thick Film 0402 1.8M Ohm 5% 0.063W(1/16W) 100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402JR-071M8L
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0402 1.8MOhm 5% Paper T/R
Res Thick Film 0402 1.78M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-071M8L
Res Thick Film 0402 1.8M Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 1.78M Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1.8e+06ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RK73B Series 0402 1.8 MOhm ±5 % 0.1 W SMT Thick Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) 0402 RK73B 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 1.8MOhms ±200ppm/C
Res, 1M8, 5%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP185J