KOA Speer RK73B1ETTP181J
Res Thick Film 0402 180 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Future Electronics
Farnell
3 个月趋势:
-65.64%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 180 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-2GEJ181X
Res Thick Film 0402 180 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0402JR-07180RL
Res Thick Film 0402 180 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402JR-07180RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 180ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCRG0402F180R
Res Thick Film 0402 180 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-07180RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-07180RL; 180 Ohm; 0402; 1 %; Thick Film
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 180Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 180ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RK73B 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 180Ohms 0.1W 1/10W
@Resistor, SMT, 0402, 180 Ohm, +/-5%,+/-200ppm,ThkFLM<CA(100
180 Ohms ±5% 0.1 W 0402 (1005 Metric) Automotive Thick Film Chip Resistor
Res, 180R, 5%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP181J