KOA Speer RK73B1ETTP101J
Res Thick Film 0402 100 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
Garrett
Jameco
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.03%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity1622826-3
Res Thick Film 0402 100 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402JR-07100RL
Res Thick Film 0402 100 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402JR-07100RL
Res Thick Film 0402 100 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402JR-13100RL
Res General Purpose Thick Film 0402 110 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 100Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 100ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RK73B 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 100Ohms 0.1W 1/10W
100 Ohms 5% 1/16 Watts Surface Mount Thick Film Resistor
Thick Film Flat Chip Resistor 0402 100 Ohms 5%
Res, 100R, 5%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1ETTP101J