Yageo Group T525B157M003ATE080
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 1411
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet46 页2 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.87%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2003-11-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Cap Tant Solid 150uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105°C T/R
T55 Series 150 uF ±20% 6.3V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Cap Tant Organic 150uF 4VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105C T/R
Cap Tant Polymer 150uF 4VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105C T/R
150UF SOLID POLYMER TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6.3 VDC +/-20%, T520 SERIES
描述
Capacitor,150Uf,3Vdc,20-% Tol,20+% Tol Rohs Compliant: Yes |Kemet T525B157M003ATE080
CAP, TANT, POLYMER, 150UF, 3V, 1411
150¦ÌF ¡À20% 3V 80m¦¸@ 100kHz 1411 3.5mm*2.8mm*2mm
T525B157M003ATE080, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 150UF, 3V, TANT, POLYMER, CASE B; Capacitance: 150µF; Voltage Rating: 3V; Product Range: T52X KO-CAP® Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: B; ESR: 0.08ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Ope