Yageo Group T499D475K035ATE1K5
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 2917
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Newark
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.54%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2006-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXTAJD475K035RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 1.5 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 1.3 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D475K035AH
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 1.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D475M035AT
Solid Tantalum Capacitor 4.7µF 35V 20% SMD Tape and Reel
KYOCERA AVXTAJD475K050RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 1.4 Ohm 125C T/R
描述
Capacitor, TANTALUM, 4.7UF, 35V, 2917;
2917 (7343Metric) T499 35V 4.7muF ±10% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
4.7¦ÌF 2000h@ 175¡ãC ¡À10% 35V 1.5¦¸ 2917 7.3mm*4.3mm*2.8mm
4.7UF 35V 10% ESR 1500 7343-31
T499D475K035ATE1K5, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
Cap, Tantalum, 4.7Uf, 35V, 2917; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:1.5Ohm; Manufacturer Size Code:D; Failure Rate:-; Ripple Current:316Ma |Kemet T499D475K035ATE1K5