Yageo Group T356B395K016AT7301
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.9uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页2 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.36%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Cap Tant Solid 3.9uF 20V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial Ammo Pack
描述
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 16V 3.9uF 10% LS=5.08mm
CAP, TANTALUM, 3.9UF, 16VDC, RADIAL;
Radial Disc T356UltraDip II 16V 3.9muF ±10% 0.175Dia 4.45mm