Yageo Group R60PR36805040K
Cap Film 0.68uF 630V PET 10% (32 X 11 X 20mm) Radial Wound 27.5mm 105C Bag
数据表和文档
Farnell
TME
Introduction Date2012-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicECQ-E6684KFW
ECQE, Met Polyester Film Cap Radial Lead 630VDC, 0.68uF, 10%, L/S =15mm, Blk CRM
PanasonicECQ-E6684KF
Film Capacitor, Polyester, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2W684KH
Cap Film 0.68uF 450V PET 10% (18.2 X 6.9 X 15.3mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Cap Film 0.68uF 450V PET 5% (18 X 9 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive Bulk
Epcos 680nF +/-5% 200 VAC; 630 VDC; B32523 Thru Hole Polyester Film Capacitor
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
描述
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
Capacitor, 680nF, 220VAC, 630VDC, 10%
R60PR36805040K, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
3600Uf 630V |Kemet R60PR36805040K
CAP, 0.68UF, 630V, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.68µF; Voltage Rating: 630V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: R60 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Termi