Yageo Group PHE426HD7100JR06L2
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
NRND
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet1 页1 年前
Datasheet1 页8 年前
IHS
Electro Sonic
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-29.99%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2002-09-17
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECW-F2105JA
Yageo GroupPHE426HB7100JR06
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 1uF, 7137
PanasonicECW-F2W105JA
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR75IN4100AA40J
PanasonicECW-F4105JL
Capacitor;ECWF,Met Polypropylene Film Cap,Radial,400VDC,1.0uF,5%,Blk ST
描述
Cap Film 1uF 250V PP 5% (26 X 7 X 16.5mm) Radial 22.5mm 105°C Tray
Avnet Japan
PHE426 1UF POLYPROPYLENE FILM CAPACITOR 160 V AC, 250 V DC +/-5%
Cap 1Uf 250Vdc/160Vac Plyp 5% 26 X 7 X 16.5Mm Rdl 22.5Mm Rohs Compliant: Yes
Film Capacitor, Polypropylene, 2
Radial FILM CAPACITOR PHE426 250V 1muF ±5% 50ppm/C
CAPACITOR, 1UF 250V PHE 426; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:250V; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:22.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:7mm; External Length / Height:16.5mm; External Width:26mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Package / Case:Radial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded