Yageo Group FMD0H334ZF
Electric Double Layer Capacitor, 5.5V, 80% +Tol, 20% -Tol, 330000uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页2 年前
Farnell
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.64%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2021-05-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
330mF 5.5V -20%~80% 1000h@ 85¡ãC 25¦¸@ 1kHz 14mm*9mm*15.5mm
EDLC - ELECTRIC DOUBLE LAYER CAPACITORS;
FMD 0,33F 5,5V -20+80% 14x15x9/5
Supercap, Edlc, 0.33F, 5.5V, Radial; Capacitance:0.33F; Voltage(Dc):5.5V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Esr:25Ohm; Product Diameter:- Rohs Compliant: Yes |Kemet FMD0H334ZF