Yageo Group F862BS394K310ALR0L
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 390nF, 310VAC, 630VDC, 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页3 年前
Farnell
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+40.18%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polypropylene, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.39uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W394KQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.39uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FA2J394J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.39uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FA2J394JB
Cap Film 0.39uF 630V PP 5% (18.2 X 9.2 X 19.3mm) Radial 7.5mm 105C Bulk
描述
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.39uF, Through Hole Mount
Cap Film Suppression X2 0.39uF 310VAC PP 10% (18 X 10 X 16mm) Radial Wound 15mm 110C Automotive Bulk
CAPACITOR, POLYPRO METALLIZED,0.39 UF,10%,310 VAC, RADIAL,10X16X18 MM, CLASS X2
CAP, 0.39µF, 310VAC, 10%, PP, RADIAL; Capacitance: 0.39µF; Suppression Class: X2; Product Range: F862 Series; Voltage Rating X: 310V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ±
Suppression Cap, 0.39Uf, 310V, Class X2; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.39Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Suppression Class:X2; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Kemet F862BS394K310ALR0L