Yageo Group C1812C103J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.01uF C0G 1812 5%
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页2 年前
element14 APAC
Newark
3 个月趋势:
-34.68%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Introduction Date2008-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupC1812X103J5GACTU
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% Pad SMD 1812 Flexible Termination 125C T/R
KYOCERA AVX18125A103JAT2A
1812 STANDARD 10NF CERAMIC MULTILAYER CAP,50V DC,+125C, C0G DIELECTRIC,+/-5% SMD
50V 10nF ±5% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX18125A103JAT2A
1812 10 nF 200 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.01uF, Surface Mount, 1812
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% SMD 1812 125°C Plastic T/R
Avnet Japan
CAP, MLCC, C0G, 0.01UF, 50V, 1812
1812 (4532Metric) SMD Comm C0G 50V 10000pF ±5% C0G NP0
CAP 0.01UF 50VDC C0G 5% SMD 1812
CAP, 0.01µF, 50V, 5%, C0G/NP0, 1812; Capacitance: 10000pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 1812 [4532 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: C Series KEMET; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)