Yageo Group C0805C222K5RAC7867
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
North Star MicroNS-C0805C222K5RAC7867联系方式
>1wk
数据表和文档
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-09-02
LTD Date2019-09-02
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC Surface Mount 0402 2200pF 50 Volts X7R 10%
50V 2.2nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105B7222KV-F
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 / 2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDENUMK105BJ222KV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 50V, 2200 pF, ± 10 %, 0402, X5R/B, RoHS
Yageo GroupC0402C222K5RAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2200pF X7R 0402 10%
GRM 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±10% 2200pF
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
0805 ceramic capacitor -/+15ppm/Cel ppm/C 10% 2.2nF 50V