Knowles QSCF500Q270F1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2.7e-05uF, Surface Mount, 0402
数据表和文档
描述
Capacitors High-Q Mlc S-Series, 0402, Hi-Q Np0/C0G, 50V, 27Pf±1%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Paper Tape Rohs Compliant: Yes |Johanson Technology QSCF500Q270F1GV001T
0402 MLCC 27pF 50V 1% HI-Q NPO
RF Capacitor, 27PF, 50V, 0402;