Knowles QSCF500Q150F1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.5e-05uF, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页1 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+268%
供应链
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0402, Hi-Q NP0/C0G, 50V, 15pF±1%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
15pF ¡À1% C0G(NP0) 50V 0402 1.02mm*510¦Ìm
RF Capacitor, 15PF, 50V, 1%, 0402;
0402 MLCC 15pF 50V 1% HI-Q NPO
CAP, RF, 15PF, 1%, 50VDC, 0402; Capacitance:15pF; Voltage Rating:50VDC; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 1%; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes