Knowles EMCF500W472M1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00047uF, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页4 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.01%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Emi Filters, 0402, X7R, 50.0V, 4,700.000Pf±20%, Ni/Sn (Rohs), 7" Reel Paper Tape |Johanson Dielectrics EMCF500W472M1GV001T
CAP PASSTHRU 4700PF 20% 50V 0402
CAP, 4700PF, 50V, 20%, X7R, 0402; Capacitance: 4700pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature Min: