Littelfuse VUO36-12NO8
VUO36 Series 35 A 1200 V Chassis Mount Three Phase Rectifier Bridge
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Newark
element14
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+455%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date1998-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
GBPC Series 600V 400 A Glass Passivated Single Phase Bridge Power Module - GBPC
GBPC Series 400 V 400 A Quick Connect Single Phase Bridge Power Module - GBPC
GBPC Series 1000V 400 A Glass Passivated Bridge Rectifier - GBPCW
onsemiGBPC3504
GBPC35 Series 400 V 35 A Quick Terminal Bridge Rectifier - GBPC-4
onsemiGBPC3502
GBPC Series 200V 400A Glass Passivated Single Phase Bridge Power Module - GBPC-W
GBPC Series 1.1 V 35 A 800 V Max Reverse Voltage Bridge Rectifier - GBPC
描述
Three Phase Rectifier Bridge | BRIDGE RECT 3P 1.2KV 27A FO-B
Bridge Rectifier Diode, 3 Phase, 35A, 1200V V(RRM), Silicon
Diode Rectifier Bridge Single 1.2KV 35A 5-Pin FO-B-B
3-Ph-Bridge Rect. 35A 1200V(RRM) Flat St
1.04V@15A 27A 1.2kV - Bridge Rectifiers ROHS
Bipolar Module-Bridge Rectifier FO
BRIDGE RECTIFIER, 3 PHASE, 35A 1.2KV QC; No. of Phases:Three Phase; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1.2kV; Forward Current If(AV):35A; Bridge Rectifier Case Style:Module; Forward Voltage VF Max:1.7V; No. of Pins:5Pins RoHS Compliant: Yes