Littelfuse MCMA140PD1600TB
SCR Series 1.6 kV 140 A 520 W Chassis Mount Thyristor Module - TO-240AA
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Burklin Elektronik
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.89%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Bipolar Module - Thyristor To-240Aa/Box |Littelfuse MCMA140PD1600TB
SCR Module 1600V 2590A 5-Pin TO-240AA Box
Silicon Controlled Rectifier, 140A I(T), 1600V V(RRM)
SCR MODULE 1.6KV 220A TO-240AA
IXYS , 140A, , TO-240, Vrrm=1600V
THYRISTOR DIODE MODULE, 1.6KV, 220A; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm: 1.6kV; Gate Trigger Current Max, Igt: 150mA; Current It av: 140A; On State RMS Current IT(rms): 200A; Thyristor Case Style: TO-240AA; No. of Pins: 5