Littelfuse DSEP29-12A
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 30A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Datasheet5 页9 年前
Newark
Factory Futures
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+55.21%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Littelfuse DSEP29-12A 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date1998-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220AC
onsemiRHRP1560
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220AC
onsemiRHRP3060
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 600V 30A 2-Pin (2+Tab) TO-220AC Rail
STMicroelectronicsSTTH5R06D
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 600V 5A 2-Pin (2+Tab) TO-220AC Tube
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-220AC
描述
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 1.2KV 30A 2-Pin (2+Tab) TO-220AC
DSEP Series 1200 Vrrm 30 A 2.75 Vf Epitaxial Diode - TO-220AC
1.75V@30A 60ns Independent Type 30A 1.2kV TO-220-2 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS
Rectifier Diode 1.2kV 30A 60ns TO-220
DIODE, FAST, 30A, TO-220AC; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1.2kV; Forward Current If(AV):30A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage VF Max:1.81V; Reverse Recovery Time trr Max:40ns; Forward Surge Current Ifsm Max:200A RoHS Compliant: Yes