Littelfuse DSEI120-12A
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 109A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-247AD
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Datasheet3 页13 年前
Arrow Electronics
Newark
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.37%
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date1996-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
DIODE, RECTIFIER, ULTRAFAST, VR 600V, IF 15A, PKG TO-247AC MODIFIED, VF 1.7V, TRR 19NS
DIODE GEN PURP 600V 15A TO247AC / Diode Standard 600 V 15A Through Hole TO-247AC Modified
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 80A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247
onsemiFFH75H60S
Diode Hyper Fast Recovery Rectifier 600V 75A 2-Pin TO-247 Rail - Rail/Tube
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 50A, 600V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 600V V(RRM), Silicon
描述
DSEI120 Series 1200 V 75 A 60 ns Fast Recovery Epitaxial Diode (FRED) - TO247AD
1.8V@70A 40ns Single 109A 1.2kV TO-247AD-2 Diodes - Fast Recovery Rectifiers ROHS
Rectifier Diode 1.2kV 75A 40ns TO-247AD
Diode Switching 1.2KV 109A 2-Pin(2+Tab) TO-247AD
FRED 1200V 109A 357W 40ns TO247AD
Power Diode Discretes-FRED TO-247AD
DIODE GEN PURP 1.2KV 75A TO247AD
DIODE STANDARD 1200V 75A TO247AD
IXYS , 109A, 1200V, , TO-247AD, 2
DIODE, FAST, 109A, TO-247; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 1.2kV; Forward Current If(AV): 109A; Diode Configuration: Single; Forward Voltage VF Max: 1.55V; Reverse Recovery Time trr Max: 60ns; Forward Surge Current Ifsm