ITT / Cannon KPT02A12-10PY
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Production
数据表和文档
Farnell
Datasheet36 页12 年前
3 个月趋势:
+39.41%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Amphenol IndustrialPT02A-12-10P(025)
Connector MIL-DTL-26482 Circular PIN 10 Position Solder Straight Box Mount 10 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT05E-12-10S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT02A-12-10PZ
ITT / CannonKPT02E12-10PWA206
ITT / CannonKPT02E12-10PZ
ITT / CannonKPT02E12-10PY
描述
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
Olive Drab Cadmium KPT Non-RoHS Compliant 2014 Circular Connector -55C~125C 7.5A 600VAC 850VDC 50.0muin 1.27mum
CIRCULAR CONNECTOR METAL COMMERCIAL KPT SERIES
Bayonet Lock,Male Pins,Receptacle 10pin Aluminum Alloy 7.5A
CONN RCPT MALE 10POS SOLDER CUP