International Rectifier IRKTF180-12HJ
Silicon Controlled Rectifier, 400A I(T)RMS, 180mA I(T), 1200V V(DRM), 1200V V(RRM), 2 Element
数据表
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
North Star MicroNS-IRKTF180-12HJ联系方式
>1wk
数据表和文档
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
描述
Thyristor Modules 1200 Volt 180 Amp
SCR Thyristor; SCR Type:Standard Gate; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:1200V; On-State RMS Current, IT(rms):400A; Peak Non Repetitive Surge Current, Itsm:7470A; Gate Trigger Current Max, Igt:200mA RoHS Compliant: No