Infineon SPW12N50C3FKSA1
11.6 A 500 V 0.38 Ohm N-channel Si Power Mosfet TO-247AD
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页21 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2003-07-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MOSFET Transistor, N Channel, 13.8 A, 600 V, 0.252 ohm, 10 V, 4 V
Transistor MOSFET N-CH 700V 13.8A 3-Pin TO-247 Tube
N-Channel 600 V 12 A 330 mO 22 nC CoolMOS P6 Power Transistor - TO-247
STMicroelectronicsSTW14NK50Z
N-Channel 500V - 0.34 Ohm - 14A TO-247 Zener-Protected SuperMesh(TM) POWER MOSFET
STMicroelectronicsSTW15NK50Z
N-Channel 500V - 0.30 Ohm - 14A - TO-247 Zener-Protected SuperMESH(TM) POWER MOSFET
STMicroelectronicsSTW13N60M2
N-channel 600 V, 0.35 Ohm typ., 11 A MDmesh M2 Power MOSFET in TO-247 package
描述
Trans MOSFET N-CH 560V 11.6A 3-Pin(3+Tab) TO-247
Power Field-Effect Transistor, 11.6A I(D), 500V, 0.38ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247AD
SPW12N50 500V COOLMOS N-CHANNEL POWER M;
Replacement for 500V CoolMOS C3 is 500V CoolMOS CE >> Click & go to 500V CoolMOS CE | Summary of Features: Low specific on-state resistance; (R on*A); Very low energy storage in output capacitance (E oss) @400V; Low gate charge (Q g); Fieldproven CoolMOS quality; CoolMOS technology has been manufactured by Infineon since 1998 | Benefits: High efficiency and power density; Outstanding cost/performance; High reliability; Ease-of-use | Target Applications: Server; Telecom; Consumer; PC power; Adapter