Infineon IRGP30B120KD-EP
IRGP30B120KD-EP Series 1200 V 30 A N-Channel Motor Control Co-Pack IGBT TO-247AD
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-07-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-30
LTD Date2020-12-31
相关零件
LittelfuseIXDH30N120
NPT 1200 V 60 A 300 W Flange Mount High Voltage IGBT - TO-247AD
LittelfuseIXA33IF1200HB
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 58A 250000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW25M120DF3
Trench gate field-stop IGBT, M series 1200 V, 25 A low loss
Trans IGBT Chip N=-CH 1200V 54A 390000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Rail
International RectifierIRG8P40N120KDPBF
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 60A 305000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
Trans IGBT Chip N-CH 1.2KV 43A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Rail
描述
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 60A 300000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247AD Tube / INSULATED GATE BIPOLAR TRANSISTOR WITH ULTRAFAST SOFT RECOVERY DIODE
IGBT, W/DIODE, 1200V, 60A, TO247AD; Transistor Type:IGBT; DC Collector Current:60A; Collector Emitter Voltage Vces:2.66V; Power Dissipation Pd:300W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:1.2kV; Transistor Case Style:TO-247AD; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Current Ic Continuous a Max:60A; Fall Time Max:75ns; Package / Case:TO-247AD; Power Dissipation Max:300W; Power Dissipation Pd:300W; Pulsed Current Icm:120A; Rise Time:25ns; Termination Type:Through Hole; Transistor Polarity:N Channel; Voltage Vces:1.2kV