Infineon IRFR5505GTRPBF
Mosfet, P-channel, -55V, -18A, 110 Mohm, 21.3 Nc Qg, D-pak, Halogen-free
Obsolete
数据表
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页17 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-09-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-06-11
LTD Date2013-06-11
相关零件
MOSFET, Power;P-Ch;VDSS -55V;RDS(ON) 0.11Ohm;ID -18A;D-Pak (TO-252AA);PD 57W
InfineonIRFR5505PBF
15 A 55 V 0.09 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-252AA
PWR MOS ULTRAFET 55V/15A/0.090OHMS N-CHANNEL TO-252AA
描述
Trans MOSFET P-CH 55V 18A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
P CH POWER MOSFET, HEXFET, -55V, -18A, DPAK, FULL REEL
Power Field-Effect Transistor, 18A I(D), 55V, 0.11ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252AA