Infineon IPZ65R095C7XKSA1
Trans MOSFET N-CH 650V 24A 4-Pin(4+Tab) TO-247 Tube
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+175%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-15
LTD Date2025-09-15
相关零件
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 22 A, 99 Milliohms, TO-247, 4 Pins, Through Hole
STMicroelectronicsSTW48N60M2-4
N-channel 600 V, 0.06 Ohm typ., 42 A MDmesh M2 Power MOSFET in TO247-4 package
Trans MOSFET N-CH 650V 30A 4-Pin TO-247 Tube
Trans MOSFET N-CH 650V 33A 4-Pin(4+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTW56N60M2-4
N-channel 600 V, 0.045 Ohm typ., 52 A MDmesh M2 Power MOSFET in a TO247-4 package
MOSFET N-CH 600V 35A TO247-4 / N-Channel 600 V 35A (Tc) 162W (Tc) Through Hole PG-TO247-4
描述
Power Field-Effect Transistor, 24A I(D), 650V, 0.095ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247
Mosfet, N-Ch, 650V, 24A, 128W, To-247; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:24A; Drain Source Voltage Vds:650V; On Resistance Rds(On):0.084Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3.5V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon IPZ65R095C7XKSA1