Infineon IPW60R060C7XKSA1
Trans MOSFET N-CH 600V 35A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.26%
符号封装
SnapEDA
封装
下载
供应链
Country of OriginAustria, Germany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-11-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
MOSFET N-CH 600V 37.9A TO247-3 / N-Channel 600 V 37.9A (Tc) 278W (Tc) Through Hole PG-TO247-3
STMicroelectronicsSTW48N60DM2
N-channel 600 V, 0.065 Ohm typ., 40 A MDmesh DM2 Power MOSFET in a TO-247 long leads package
STMicroelectronicsSTW48NM60N
N-channel 600 V, 0.055 Ohm typ., 44 A MDmesh(TM) II Power MOSFET in TO-247 package
Power MOSFET, N Channel, 650 V, 37.9 A, 99 Milliohms, TO-247, 3 Pins, Through Hole
STMicroelectronicsSTW35N60DM2
N-channel 600 V, 0.094 Ohm typ., 28 A MDmesh DM2 Power MOSFETs in TO-247 package
Transistor MOSFET N-Channel 600V 30A 3-Pin TO-247 Tube
描述
Power Field-Effect Transistor, 35A I(D), 600V, 0.06ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247
Mosfet, N-Ch, 600V, 35A, To-247; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:35A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.052Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3.5V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPW60R060C7XKSA1