Infineon IPU60R2K1CEAKMA1
N-Channel 600 V 2.3 A 2100 mO 6.7 nC CoolMOS CE Power Transistor - IPAK, PG-TO251-3, RoHS
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页0 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-09-25
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-03-31
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 600V 3.7A 3-Pin(3+Tab) TO-251 Tube
22KW 20V 3.5V 6.7nC@ 10V 600V 2.1¦¸@ 10V 140pF@ 100V TO-251 6.22mm
Power Field-Effect Transistor, 600V, 2.1ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-251
Infineon MOSFET IPU60R2K1CEAKMA1
600VCoolMOS CE Power Transistor
IC AMP GENERAL PURPOSE 8CERDIP
IPU60R2K1 - 600V COOLMOS N-CHANNEL POWER;