Infineon IPTC017N12NM6ATMA1
Mosfet, N-Ch, 120V, 331A, Hdsop Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPTC017N12NM6ATMA1
Production
制造商页面
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+80.46%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2022-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power MOSFET, N Channel, 120 V, 331 A, 1.7 Milliohms, HDSOP, 16 Pins, Surface Mount
N-Channel 120 V 32A (Ta) 331A (Tc) High Power Transistor PG-HDSOP-16-U01
This is a normal level 120 V MOSFET in TO-Leaded top-side cooling (TOLT) packaging with 1.7 mOhm on-resistance. IPTC017N12NM6 is part of Infineon’s OptiMOS™ 6 power MOSFET family.