Infineon IPT054N15N5ATMA1
Power MOSFET, N Channel, 150 V, 143 A, 0.0046 ohm, HSOF, Surface Mount
Production
制造商页面
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.35%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Mosfet Single, 143A, 150V, 250W, Hsof Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPT054N15N5ATMA1
Power Field-Effect Transistor, 143A I(D), 150V, 0.0054ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
Infineon NMOS, Vds=150 V, 143 A, HSOF-8, , 8