Infineon IPP034NE7N3GXKSA1
214W 20V 3.1V 88NC@ 10V 1N 75V 3.4M¦¸@ 10V 100A 6.11NF@ 37.5V TO-220 10MM*4.4MM*15.65MM
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页15 年前
Upverter
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.62%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Mosfet, N-Ch, 80V, 175Deg C, 167W Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPP034N08N5AKSA1
STMicroelectronicsSTP160N75F3
N-channel 75 V, 3.5 mOhm typ., 120 A STripFET(TM) Power MOSFET in TO-220 package
Trans MOSFET N-CH 80V 120A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube, PG-TO220-3, RoHS
Power MOSFET, N Channel, 60 V, 120 A, 0.0026 ohm, TO-220, Through Hole
onsemiFDP040N06
MOSFET N-CH 60V 120A TO220
STMicroelectronicsSTP140NF75
N-CHANNEL 75V - 0.0065 OHM -120A TO-220 STripFET II MOSFET
描述
Trans MOSFET N-CH 75V 100A 3-Pin TO-220 Tube
100 A 75 V 0.0034 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
Trans MOSFET N-CH 75V 100A Automotive, PG-TO220-3, RoHS
Infineon SCT
75V 100A 3.4m´Î@10V100A 214W 3.8V@155Ã×A N Channel PG-TO220-3 MOSFETs ROHS
MOSFET 75V 100A 3.4mOHM TO220 RoHSconf
MOSFET, N-CH, 75V, 100A, TO-220-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 100A; Drain Source Voltage Vds: 75V; On Resistance Rds(on): 0.003ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3.1V;
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 75V, 0.0034ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
The 75V OptiMOS™ technology specializes in synchronous rectification applications. Based on the leading 80V technology these 75V products feature simultaneously lowest on-state resistances and superior switching performance.