Infineon IPG16N10S461ATMA1
100V, Dual N-Ch, 61 mΩ max, Automotive MOSFET, dual SS08 (5x6), OptiMOS™-T2, PG-TDSON-8, RoHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页14 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-41.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2011-11-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-07-31
相关零件
InfineonIRF6665TRPBF
Single N-Channel 100 V 62 mOhm 8.4 nC HEXFET® Power Mosfet - DirectFET®
InfineonIRF6655TRPBF
Single N-Channel 100 V 53 mOhm 8.7 nC HEXFET® Power Mosfet - DirectFET®
onsemiFDMC8622
N-Channel Shielded Gate Power Trench® MOSFET 100V, 16A, 56mΩ
20 A 100 V 0.055 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-252AA
20A, 100V, 0.054 Ohm, N-Channel, Logic Level UltraFET Power MOSFET | MOSFET N-CH 100V 20A DPAK
Trans MOSFET N-CH 100V 20A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
描述
Infineon SCT
Transistor MOSFET Array Dual N-CH 100V 16A 8-Pin TDSON T/R