Infineon IPG16N10S461AATMA1
Dual N-Channel 100 V 16 A 29 W SMT Power Transistor MOSFET - PG-TDSON-8-10
Production
价格与库存
数据表和文档
Infineon
Datasheet9 页13 年前
IHS
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.43%
供应链
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
20 A 100 V 0.055 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-252AA
InfineonIRF6665TRPBF
Single N-Channel 100 V 62 mOhm 8.4 nC HEXFET® Power Mosfet - DirectFET®
InfineonIRF6655TRPBF
Single N-Channel 100 V 53 mOhm 8.7 nC HEXFET® Power Mosfet - DirectFET®
Trans MOSFET N-CH 100V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Trans MOSFET N-CH 100V 20A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
onsemiFDMC8622
N-Channel Shielded Gate Power Trench® MOSFET 100V, 16A, 56mΩ
描述
Mosfet, Dual, N-Ch, 100V, Tdson Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPG16N10S461AATMA1
100V, Dual N-Ch, 61 mΩ max, Automotive MOSFET, dual SS08 (5x6), OptiMOS™-T2, PG-TDSON-8, RoHS
Infineon SCT
Transistor MOSFET Array Dual N-CH 100V 16A 8-Pin TDSON T/R
Trans MOSFET N-CH 100V 16A Automotive 8-Pin TDSON EP T/R