Infineon IPDD60R125G7XTMA1
Transistor Mosfet N-ch 600V 20A 10-PIN Hdsop T/r
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页0 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
供应链
Country of OriginAustria, Germany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power Field-Effect Transistor, 20A I(D), 600V, 0.125ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
Mosfet, N-Ch, 600V, 20A, Hdsop; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:20A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.108Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3.5V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPDD60R125G7XTMA1
Infineon Technologies introduces Double DPAK (D-DPAK), the first top-side cooled surface mount device (SMD) package addressing high power SMPS applications such as PC power, solar, server and telecom.The benefits of the already existing high voltage technology 600 V CoolMOS™ G7 superjunction (SJ) MOSFET is combined with the innovative concept of top-side cooling, providing a system solution for high current hard switching topologies such as PFC and a high-end efficiency solution for LLC topologies.