Infineon IPD50N03S207ATMA1
30V, N-Ch, 7.3 mΩ max, Automotive MOSFET, DPAK, OptiMOS™, PG-TO252-3, RoHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页19 年前
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.36%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2006-07-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-07-31
相关零件
Trans MOSFET N-CH 30V 50A 3-Pin(2+Tab) DPAK
30V,35A,6.8M0,NCH, DPAK, POWER TRENCH MOSFET
Single N-Channel 30 V 8.4 mOhm 8.5 nC HEXFET® Power Mosfet - DPAK
30V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a D-Pak package, DPAK-3, RoHS
onsemiFDD6296
Fast Switching N-Channel PowerTrench® MOSFET, 30V, 50A, 8.8mΩ
InfineonIRFR3707PBF
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 30V;RDS(ON) 9.7 Milliohms;ID 61A;D-Pak (TO-252AA);PD 87W
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 30V 50A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
30V 50A 7.3m惟@10V,50A 136W 4V@85uA 1 N-Channel TO-252-3 MOSFETs ROHS
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 30V, 0.0073ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green Package (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: Low switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; Robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: OptiMOS-T 40V addresses to small loads control switching (3-phase and H-bridge motors, electric pumps, etc. especially in combination with PWM control).; Body applications